ROLADKI Z BEKONEM, SUSZONYMI POMIDORAMI I MOZZARELLĄ

ROLADKI Z BEKONEM, SUSZONYMI POMIDORAMI I MOZZARELLĄ

Składniki:

  • 2 podwójne piersi z kurczaka
  • 1 duże opakowanie sera mozzarella
  • 20 plastrów bekonu wędzonego krojonego cienko
  • 1 garść suszonych pomidorów
  • sól i pieprz

Zacznijmy od suszonych pomidorów, które w pierwszej kolejności powinniśmy namoczyć w wodzie (około 1h), po to aby dały nam jak najwięcej smaku podczas pieczenia. Piersi z kurczaka myjemy i rozkrawamy na cienkie plastry , możliwe do zawinięcia. Jeśli roladki, obiad, beko, zawijasy, smaczniekrojenie nie wyjdzie nam specjalnie najlepiej to zawsze możemy filet rozbić lekko ale w taki sposób żeby go nie uszkodzić.

Teraz kroimy ser mozzarella w podłużne paski, które z łatwością dadzą się zawinąć. Namoczone pomidory kroimy drobno i jeśli ktoś lubi można je posiekać ze świeżą pietruszką.

Do zrobienia roladek przyda się nam duża drewniana deska do krojenia, na której na sam początek rozkładamy plastry bekonu odpowiednio do szerokości filetu z kurczaka. Na bekon kładziemy filet z piersi a następnie układamy ser mozzarella oraz suszone pomidory i oczywiście zawijamy.

Tę czynność powtarzamy w zależności o ilości roladek.

Przygotowane roladki z bekonem układamy w naczyniu żaroodpornym a następnie pieczemy w temperaturze 200C przez około 15-20 minut pod przykryciem, a następnie jeszcze 10-15 minut bez przykrycia.  Jeśli ktoś uwielbia bardzo soczyste mięso może dno naczynia podlać małą ilością bulionu warzywnego lub wodą.

Czas przygotowania : 1 h

Ilość porcji : 4 osoby

Życzę smacznego

Piotr

 

Udostępnij